середа, 22 квітня 2020 р.

ТЕМА ТИЖНЯ " КРАМНИЦЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ "

Ортопедичне взуття для дітей Memo: продажа, цена в Львові ...

Сьогодні ми поговорими з вами про історію  виникнення взуття.

Важко сказати, коли людина зробила перше взуття. Але те, що ця частина гардеробу одна з найдавніших, дослідники не сумніваються. Найдавніше зображення взуття  знайшли серед наскальних малюнків в Іспанії. А їм не менше 15 тисяч років!
Історія взуття: Історія першого взуття
У різні історичні епохи існували й особливі вимоги до зовнішнього вигляду черевиків. Наприклад, у IX-X століттях європейські монархи носили переважно дерев'яне взуття, а черевики англійців XI століття мали довгі носки, закручені немов баранячі роги. Європейські вельможі в XVI-XVII століттях носили взуття виключно з червоними підборами. 
Древнеегипетская обувь | Творческий проект «Перо Маат»
Багато хто гадає, що взуття на підборах від початку було вигадане як жіноче. Зовсім ні! Такі моделі були придумані ще у стародавні часи для вершників: каблуки допомагали ногам утримуватися у стремені. За часів Людовика XIV черевики з каблуком були ознакою аристократії, а його висота визначала статус людини.
Перші туфлі на підборах носили чоловіки-землероби | Новини на ...
Перше жіноче взуття на високих підборах, згідно з деякими джерелами, у XVI столітті придумала Катерина Медічі. Кажуть, до цієї хитрості вона вдалася, щоб приховати від чоловіка свій невисокий зріст. Іншій королеві - Вікторії - жінки зобов'язані виникненням модельних черевиків. А ось що стосується туфель на шпильці, то вони з'явилися тільки у 1950 роках, їх придумав французький дизайнер Роже Вівьє. Історія також зберегла ім'я швеця, який першим прибив до шпильки металеву набійку. Це був Сальваторе Феррагамо. Сьогодні його ім'я носить взуттєвий музей Флоренції.
История каблука — История вещей

Не менш давню історію має взуття на платформі. Першими його носили античні актори: вони збільшували свій зріст завдяки високій підошві з кірка або дерева. Другий пік популярності таких моделей припав на Середні віки. У цей час високі платформи захищали ноги від вуличного бруду. Іноді висота підошв досягала 15 см, що робило черевики неймовірно незручними. Третя хвиля популярності платформ почалася у 1930-х роках з легкої руки голлівудських дизайнерів.
Модне взуття осінь 2017 – на підборах, танкетці, платформі ...
Знаєте, як з'явилися перші ковзани? Кажуть, їх придумав Петро I. Точніше сказати, він удосконалив примітивні моделі та зробив їх схожими на сучасні. Але найдавніші ковзани, знайдені археологами, належали кімерійцям, що жили 3200 років тому.
Старовинні ковзани

У різні часи у різних країнах для виробництва черевиків використовували найнеймовірніші матеріали: шовк, траву, людське волосся, шерсть тварин, шкіру риб і рептилій. Наприклад, на Русі з липи та інших дерев робили личаки, які у деяких регіонах Росії носили ще у 30-х роках ХХ століття.
Запозичені символи Росії: від личаків до самовару - новини Еспресо ...
 Монгольські кочівники придумали чоботи з повсті - прообраз валянок. У Фінляндії поверх шкіряних черевиків носили «калоші» з березової кори. Свої еспадрильї іспанці робили з трави, фіни з давніх-давен шили чоботи з оленячого хутра, в стародавній Індії взуття вирізали зі слонової кістки. 
Яке взуття носили українці ? | ГАРБУЗ
А у 2017 році італійський швець Антоніо Вьєтрі створив перші у світі мокасини із золота 999 проби. Причому це взуття цілком підходить для носки. На створення однієї пари таких мокасин пішло 230 г чистого золота, і коштують вони від 25 до 30 тисяч доларів (залежно від розміру). Але навіть це взуття не претендує на звання найдорожчого.
Antonio Vietri, il calzolaio delle scarpe d'oroBsfashion

 Найдорожчі туфлі створила дизайнер з Англії Деббі Уінгхем. Її творіння коштує 15 мільйонів доларів. На виготовлення туфель пішло 1000 діамантів у платині, а золоті деталі виробу зшиті такими ж нитками. 



До речі, протягом довгого часу звання найдорожчого взуття зберігалося за рубіновими туфлями, які носила Джуді Гарленд у фільмі «Чарівник країни Оз» (1939 г.). Їх вартість - 3 млн. доларів.

Знаменитые туфельки из "Волшебника страны Оз" выставлены на ...
Функція будь-якого взуття для дорослих і дітей полягає не тільки у тому, щоб створювати або доповнювати модний образ. Його головне завдання - захищати стопи від механічних пошкоджень. А у випадку з дітьми, список функцій ще більше збільшується. Взуття для дітей, крім усього іншого, також грає роль своєрідного фіксатора, помічника зв'язкам, м'язам і суглобам, що розвиваються. Тому дуже важливо купувати для дітей вироби, які підходять за розміром і фасоном.

Як і коли краще міряти взуття 


Багато хто не знає, але для придбання взуття є свій ідеальний час. Це післяобідній період. Причина у тому, що у другій половині дня стопи трохи набрякають і збільшуються у розмірі. Тому туфлі, куплені вранці, можуть виявитися тісними ввечері.
Якщо нове взуття призначається дитині, то не слід купувати виріб впритул або із занадто великим запасом. Щоб визначити правильний розмір дитячих черевичків, необхідно виміряти довжину стопи (у положенні стоячи) та збільшити отримане число на 0,5-0,7 мм. Це ідеальний запас, щоб створити комфорт для стопи. Міряти нове взуття слід зі шкарпетками або колготками тієї щільності, з якими плануєте їх носити.

Чи можна носити взуття після когось

Доношувати взуття після когось не можна навіть дорослим. Для дітей черевички з чужої ноги - найлегший шлях до викривлень суглобів. Справа у тому, що у кожної людини існує своя рухова звичка. Хтось завалює стопу у сторону, хтось - назад, у когось викривлений голіностоп або пальці ніг - все це відбивається на формі розношеного взуття. І якщо його почне носити інша людина, його стопа автоматично підлаштується під форму викривлених черевиків. У дітей процес деформації відбувається дуже швидко, так як юні кістки ще еластичні і дуже податливі.

А також пропоную вам переглянути мультфільми на цю дуже цікаву тему.


                                  Каю Нові черевики.





Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

  ДЕНЬ ВИШИВАНКИ День вишиванки. Це великий день, Бо люди згадують сім’ю, родину. Як шила мати і вела пісень, Сорочку гарну вишивала сину. Л...