Історія виникнення одягу.
Шановні батьки цей тиждень ми присвятимо вивченню одягу та взуття.
В людському суспільстві одяг виник як засіб захисту тіла від зовнішніх дій навколишнього середовища. Несприятливі явища природи викликали у людині прагнення чимось захистити себе, вберегти своє тіло від них .
Не менш дошкульними і шкідливими були ураження від колючок і особливо від укусів комах, таких, наприклад, як москіти в тропіках, або сибірський гнус. Житло і постіль, які виконують функцію ізоляції людини від несприятливих дій зовнішнього середовища, могли забезпечити тіло лише на час відпочинку, сну й обмеженого кола занять первісної людини під покрівлею її дуже примітивного "дому". У зв’язку з цим, на додаток до житла й постелі, звичайно, мав з’явитися новий засіб для захисту тіла людини в подорожі або в умовах повсякденної праці поза житлом. Таким засобом став одяг.
Поява одягу сягає найдавніших часів людського суспільства. Одяг має дуже давню Історію, він поступово удосконалювався, ускладнювався І ставав дедалі різноманітнішим. Проте всі типи одягу, безперечно, виникли від двох основних найпримітивніших прототипів:
- плечевого одягу - у вигляді накинутої на плечі шкури
- поясного одягу - шкури, пов’язаної навколо бедра.
Перший породив величезну різноманітність форм: плащі, сорочки, каптани, піджаки тощо.
З другого розвинулися форми одягу притримувані на бедрах: фартухи, спідниці, штани та ін.
Археологічні розкопки показують, що одяг з’явився на самих ранніх етапах розвитку людського суспільства. Людина в епоху полеоліту 40-25 т. років тому вже вміла користуючись костяними іглами зшивати, сплітати, та зв’язувати різні натуральні матеріали - листки, солому, тростник, шкури для тварин для надання їм бажаної форми.
В якості головних уборів також використані природні матеріали: видовбаний гарбуз, шкарлупа кокосового горіха, або страусячі яйця, панцир черепахи.
Захищаючи тіло людини від холоду та спеки, атмосферних опадів та вітру одяг виконує практичну функцію, прикрашає його еститечну функцію.
Важко сказати, яка з функцій одягу більш древніша. Мандрівники вивчаючи побут племен первіснообщинного суспільства відмічали., що не дивлячись на холод, дощі та сніг аборигени Вогненної Землі ходили майже голі, а східні африканські племена близько екватора на час свят одягали довгі шуби з козячих шкір.
Стародавні фрески, які відносяться до 4 тисячоріччя до н.е. показують, що одяг носили лише люди знатних станів, а інші ходили оголені.
Одяг виник спочатку як засіб прикрашення та становної різниці людини, історики, археологи, мистецтвознавці запевняють також, що із зміною клімату та образу життя людини значно посилюється захисна практична функція одягу.
Прямими передвісниками одягу е татуїровка, окраска тіла та нанесення на нього магічних знаків, якими людина старалась захистити себе від злих духів, та незрозумілих сил природи.
Згодом узори татуїровки переносились на тканину. Наприклад різнокольоровий клітчатий узор татуїровки стародавніх кельтів залишився національним узором шотландської тканини.
Велику роль в данині грали прикраси, які разом з татуїровками зачіскою та головним убором нерідко складали весь костюм людини первісного суспільства
Історія дитячого одягу .
Діти - квіти життя, щастя, радість, усмішки, сльози і найголовніше в житті кожного з нас. Кожен батько піклується про те, щоб його дитина виглядала краще за всіх. У свій вільний час мами і тата займаються шопінгом не тільки для себе, але і для своїх малюків. Речі завжди повинні бути стильними, зручними і практичними. У наш час навіть найменші дітки одягнені в красиві і зручні вбрання.
А якою була одяг для дітей в далекому минулому?
Немовлят щільно замотували в пелюшки, як мумій. Вважалося, що така нерухома поза захистить малюків не тільки від застуди, а й від деформації кісток. Такі поняття як гігієна і здоров'я з'явилися відразу після 1-ї Світової війни. Новонароджених дітей одягнули у в'язані одягу. Для хлопчиків найбільш поширеним став блакитний колір, а для дівчаток - рожевий. Нарешті діти змогли вільно рухати ручками і ніжками.
Зародження дитячої моди відбулося на початку XVIII століття, завдяки знаменитому Жан-Жаку Руссо. Читаючи твір «Назад, до природи» англійці втілили ідею одягати дітей в одяг дорослих. Хлопчиків одягнули спочатку в форму офіцерів, а потім в франтівські піджаки. Дівчаток народила спочатку в корсети, а потім в штанці і муслінові сукні з поясом. Перуки дозволили не носити тільки в 80-х роках XVIII століття.
Модними стають і широкі матроські брючки для хлопчиків. Після цього матроські комірці користувалися великою популярністю. Так виглядала дитячий одяг до 1845 р Далі на піку популярності виявляються короткі туніки, штани з воланами для хлопчиків, взуття на високих підборах. Хлопчика було легко переплутати з дівчинкою. Для дівчаток придумали кріналін і спіднички.
З другої половини XIX століття з'явився популярний матроський костюмчик. А трохи раніше всіма улюблені шотландські спідниці і російські сорочки.
Як ми прийшли до сучасності.
З другої половини XIX століття йде вгору легка промисловість. Дітям для занять спортом придумують цнотливі купальники. Перші костюми з довгими рукавами і брюками. Основним трендом в першій половині XX століття стає плаття з двома проймами для рук (американське) і коротка пелерина. Ніжки дівчаток вперше оголилися. Такий одяг дозволила дітям відчувати себе вільними.Але тільки після 2-ї Світової війни дівчинки вперше одягли брюки. А ще на початку 20 століття відомий модельєр Жанн-Марі Ланвен назавжди перевернула уявлення про дитячий одяг. Жанна, яка шила в ті часи популярні жіночі капелюхи і плаття, почала шити маленькі модні сукні для своєї маленької дочки Маргарет.
Жанна не вигадала щось екстраординарного, а просто шила зручні сукні для різних рухливих ігор, що дозволяє рухати ручками і ніжками. Незабаром ці вбрання стали затребувані серед матусь і в 1908 році Жанна представила першу дитячу колекцію на показі мод.
Немає коментарів:
Дописати коментар